Frezowanie i uszczelnianie kominów

Wkłady kominowe

Montaż wkładów kominowych

Montujemy wkłady kominowe przeznaczone do różnego rodzaju typów ogrzewania. Wkłady kominowe ceramiczne i stalowe (żaroodporne/kwasoodporne), a także wkłady kominowe typu Alufol. Montaż wkładu kominowego w znacznej części przypadków powinien być poprzedzony frezowaniem komina aby zwiększyć jego średnicę i umożliwić zamontowanie wkładu kominowego.

Montaż wkładów kominowych na Śląsku #

Siedzibą główną firmy jest Pszczyna. Aby zamontować wkład kominowy u klienta bezpłatnie dojeżdżamy do miejscowości w promieniu około 150 km od Pszczyny. Na tym obszarze znajdują się m.in. Żory, Rybnik, Jastrzębie-Zdrój, Wodzisław Śląski, Katowice, Tychy, Bielsko-Biała, Oświęcim, Czechowice-Dziedzice, Mikołów, Cieszyn itd.

1.jpg

Montaż wkładów ceramicznych

Ceramika izostatyczna to najlepszy sposób na renowację komina.

2.jpg

Montaż wkładów żaro/kwasoodpornych

Stal kwasoodporna 1.4404 grubość 0,8mm lub 1mm zakres średnic 100mm - 500mm.

alufol-kanaly-spalinowe.jpg

Montaż wkładów Alufol

Wkład typu Alufol to metoda ochrony wnętrza przewodu kominowego stosowana do gazu ziemnego lub wentylacji.

Wkłady ceramiczne izostatyczne #

Ceramika izostatyczna to najlepszy sposób na renowację komina. Idealnie nadaje się do pieców klasy 5, gdzie występuje duże zawilgocenie. Wydzielanie kondensatu dla ceramiki izostatycznej prasowanej nie stanowi żadnego problemu, ponieważ nie jest nasiąkliwa.

Przed montażem ceramiki koniecznie jest wyfrezowanie komina (powiększenie średnicy) - najlepiej zastosować technikę diamentową. Komin musi być idealnie wyfrezowany, a po tym etapie można montować gotowy zestaw ceramiczny. Czas potrzebny na wykonanie wszystkich prac to od 6 do 10 godzin.

Koszt usług w domach jedno rodzinnych trzeba szacować około 6000-7000 złotych. W tej cenie zawierają się wszystkie dodatkowe prace. Przewagą ceramiki jest fakt, że nigdy nie zgnije. Jest to wieloletnia inwestycja, która opłaca się bardziej niż zwykłe wkłady.

Pliki do pobrania

  1. Przewaga izostatyki nad ceramiką izostatyczną

    Plik .pdf, 3,72 MB

  2. Folder ceramika izostatyczna

    Plik .pdf, 131,57 kB

Montaż wkładów kominowych żaro/kwasoodpornych #

Zajmujemy się instalacją wkładów kominowych. Stosujemy jedynie wkłady kominowe uznanych i renomowanych producentów o dużej trwałości. W razie konieczności poszerzenia średnicy przewodu kominowego dla montażu wkładu kominowego - wykonujemy frezowanie komina. Oferujemy także wymianę zużytych wkładów kominowych z uwzględnieniem demontażu zużytego wkładu kominowego. Istnieje możliwość wykonania wkładu owalnego.

Głównie współpracujemy z liderem - firmą Komin-Flex, która posiada wszystkie certyfikaty na swoje produkty. 
Cechy:

  • stal kwasoodporna 1.4404 - grubość 0,8mm lub 1mm
  • zakres średnic: 100mm - 500mm

Montaż wkładu to 3-4 godzin średni koszt to 3500-4000 zł.